Do 10 marca władze miasta złożą wniosek o dofiansowanie realizacji Centrum Edukacji Zawodowej w ramach ZIT. Umowa powinna zostać podpisana do 31 marca. Prezydent Jacek Wójcicki spotkał się z marszałek województwa Elżbietą Polak w sprawie harmonogramu Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w ramach ZIT Gorzów Wlkp.

 

W spotkaniu udział wzięli także: wiceprzewodniczący sejmiku województwa lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz, dyrektor departamentu zarządzania RPO UMWL Sylwia Pędzińska oraz dyrektor departamentu programów regionalnych UMWL Marek Kamiński.

 

Wg prognoz oraz przyjętego przez ZWL dokumentu pn. „Przyspieszenie wdrażania RPO-Lubuskie 2020 – plan działań na 2017 rok” do końca 2017 roku w ramach ZIT GW możliwe jest osiągnięcie kontraktacji na poziomie ok. 70 - 80 % dostępnej alokacji IP ZIT MOF GW. W najbliższym czasie ZIT GW planuje złożenie projektu pn. „Centrum Edukacji Zawodowej przy ulicy Warszawskiej w Gorzowie Wlkp. w ramach Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu” oraz zakontraktowanie go do końca I kwartału br. Kwota dofinansowania z RPO tego projektu to ok. 28 mln zł.


 

Fot. Marzena Toczek / www.lubuskie.pl

Zobacz więcej