7 lutego 2018 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. O godz. 10.00 odbędzie się Gala Zawodowców, a podczas niej Zawodowy Talent Show, podczas którego uczestnicy projektu Zawodowcy w Gorzowie będą prezentować swoje umiejętności zawodowe. Będzie to również moment podsumowania tego, co wydarzyło się podczas realizacji projektu.


Najbardziej integrującym młodzież gorzowskich szkół działaniem o wymiarze edukacyjnym w ramach projektu były gry edukacyjne – Abilities Game.


Co na ten temat sądzą sami uczestnicy listopadowej gry? Parę cytatów poniżej.


„Projekt zawodowcy w Gorzowie jest bardzo dobrym pomysłem na edukacje młodzieży. Gra miejska jest to bardzo dobra forma naszej edukacji; kreatywna i pomysłowa. Jesteśmy bardzo wdzięczni za organizacje tych gier.”


„Poznajemy przyszłość, jaka nas czeka, biegając za pracodawcami i rozmawiając z nimi krótko i na temat. Tutaj 3 minuty wydają się sekundą. Załamanie czasoprzestrzeni nabiera tu sensu.”


„Na spotkaniu panuje wspaniała atmosfera, wydarzenie to zintegrowało naszą grupę oraz nauczyło jak ważna jest praca w zespole. Podchwytliwe pytania pokazały nam jak ważne jest myślenie i zastanowienie się nad tym co właściwie zamierzamy robić. Analiza czynności oraz pytania na temat pracy przygotowały do przedsiębiorczego myślenia i dały szansę doświadczenia rozmowy z pracodawcą. Miło będziemy wspominać event i zdecydowanie wyniesiemy z niego wiele przydatnych w codziennym życiu wniosków.”


 „Dzisiejszą grę uważamy za bardzo udaną. Zintegrowaliśmy się nie tylko z osobami z klasy, ale także z osobami z innych szkół. Była to wspaniała okazja na nawiązanie nowych znajomości”.


 „… nasze starania dzisiejszego dnia podczas rozmów z pracodawcami. Ułatwi to nam w przyszłości lepszą prezentację na rozmowie kwalifikacyjnej. To cudowne mieć możliwość nauki poprzez zabawę.”


„Podczas warsztatów świetnie się bawiliśmy, nauczyliśmy bardziej pracować w grupie, przy nietypowych zadaniach, przy podejmowaniu szybkich grupowo decyzji”.


 „…, bardzo cieszymy się, że uczestniczymy w tej grze, mimo iż lekcje skończyliśmy 3 godziny temu”


 „Pozdrawiam organizatorów! Połączenie edukacji i rozwoju osobistego jest świetnym doświadczeniem. Uwielbiamy zabawę w grupie. Ogólnie nasza ocena 11/10”.


Poniżej zdjęcia wykonane przez uczestników gry - wygląda na to, że rzeczywiście dobrze się bawili ;)