6 marca 2018 r. rozpoczynamy znów przygodę z umiejętnościami zawodowymi, szkołami i pracodawcami.


Wydział Edukacji, Wydział Promocji i Informacji oraz Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych serdecznie zapraszają na drugą edycję Gorzowskich Targów Edukacyjnych *SZKOŁY I PRACODAWCY*, które odbędą się  6 i 7 marca 2018 r. w hali sportowej OSIR-u w Gorzowie Wlkp., ul. Słowiańska 10.

 

Głównym celem organizowanych przez Wydział Edukacji, Wydział Promocji i Informacji oraz Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Gorzowie Wlkp. targów jest przede wszystkim promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy. Już po raz drugi uczniowie, którzy za moment staną przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej, będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich. Doradcy zawodowi, którzy w ramach projektu „Zawodowcy w Gorzowie” uzyskali kwalifikacje, przeprowadzili diagnozy w zakresie predyspozycji i potencjalnych umiejętności wszystkich uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. W oparciu o wyniki diagnoz zostały stworzone profile zawodowe każdego z uczniów, które pozwoliły na stworzenie indywidualnych map zwiedzania targów.


Podczas targów zaprezentuje się ponad 60. wystawców, wśród których znajdą się szkoły ponadgimnazjalne, przedstawiciele biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskie uczelnie. Prezentacje zarówno szkół, jak i firm będą interaktywne, aby uczestnik mógł zobaczyć konkretny produkt, uruchomić maszynę lub urządzenie, czy też wykonać doświadczenie. Ponadto, podczas zwiedzania targów, uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w interaktywnej grze, polegającej na wykonaniu co najmniej sześciu zadań na wybranych przez siebie stanowiskach, a jej zwieńczeniem będzie losowanie atrakcyjnych nagród zarówno dla uczniów, jak i dla wyróżniających się stanowisk.Oprócz interaktywnych stoisk targowych, aktywna będzie również scena, na której zaprezentują się poszczególne szkoły z wybranym przez siebie programem i pomysłami.


Program Gorzowskich Targów Edukacyjnych *SZKOŁY I PRACODAWCY*

06.03.2018 r.
8.30.-15.30 – otwarcie targów dla zwiedzających – gimnazjalistów
15.30-18.00 - otwarcie targów dla zwiedzających – rodziców
15.30.17.00 – „Nowe technologie w kształceniu zawodowym szansą na sukces” – panel dyskusyjny organizowany przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową.

07.03.2018 r.
8.30.-14.00 – otwarcie targów dla zwiedzających – gimnazjalistów