21 maja 2018 roku w siedzibie Akademii im. Jakuba z Paradyża odbyła się konferencja „Partnerstwo w kształceniu zawodowym” zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie i Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Patronat medialny nad konferencją objęła TVP3 Telewizja Polska SA. Oddział w Gorzowie Wlkp. i Radio Zachód S.A.


Konferencja kierowana była do pracodawców, przedstawicieli środowisk pracodawców, dyrektorów szkół kształcących zawodowo. W konferencji uczestniczyła także Pani Elżbieta Rafalska – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani Marzena Machałek – Wiceminister Edukacji Narodowej, a także Pan Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski.  Pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty przedstawiła strukturę szkolnictwa zawodowego w województwie lubuskim. Następnie Pan Krzysztof Kielec, prezes Zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. opowiedział o kreowaniu współpracy ze szkołami Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Podczas konferencji swoje pięć minut, a tak naprawdę 15, mieli Zawodowcy w Gorzowie. Realizowane w Gorzowie Wlkp. projekty ukierunkowane są na podnoszenie jakości pracy w szkołach między innymi poprzez intensywna współpracę z pracodawcami w wielu aspektach. O współpracy z pracodawcami mówił Pan Jacek Wójcicki - Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp., a o szczegółach działań podejmowanych wspólnie z pracodawcami w ramach realizowanych projektów Zawodowcy w Gorzowie, Zawodowcy w Gorzowie 2.0 , ViVA 4.0 i najbardziej spektakularnym - Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu Pani Renata Pliżga - Dyrektor Wydziału Edukacji.


Fotorelacja