W dniach 5-8 czerwca 2018 r. w Poznaniu odbyły się Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING 2018 - prestiżowe wydarzenie, na którym spotykają się przedsiębiorcy z Polski i całego świata, poszukujący kontrahentów oraz inspiracji i pomysłów na rozwój biznesu.


W tegorocznych targach Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING wzięło udział ponad 20 firm członkowskich Klastra Obróbki Metali. Ważnym wydarzeniem Targów są również Subcontracting ITM Meetings - międzynarodowa giełda kooperacyjna, skierowana do przedstawicieli firm i innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży przemysłowej. To wyjątkowa formuła budowania trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami. Partnerem wspierającym spotkania matchmakingowe był Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Podczas tegorocznej edycji odbyło się 185 bilateralnych spotkań, w których brało udział 98 uczestników z 12 krajów (Belgia, Czechy, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy).

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć Zawodowców w Gorzowie.


Na zaproszenie Klastra Metalowego, który jest partnerem targów oraz organizatorem strefy „Warsztat Menedżera” - wydarzenia towarzyszącego targom. Strefa „Warsztat Menedżera” to cykl warsztatów, prelekcji i dyskusji wokół wiodącego tematu targów „Na drodze do przemysłu 4.0”. Przemysł 4.0 to nie tylko automatyzacja i robotyzacja produkcji. To także zmiana filozofii biznesowej oraz nowe kompetencje kadry kierowniczej i pracowników, a także nowe podejście do klientów.  Dlatego też przez kolejne trzy dni podczas warsztatów dyskutowano o tym jak przygotować firmy do rewolucji przemysłowej. Pierwszy dzień targów upłynął pod hasłem „Jak okiełznać Technologie?”, w drugim odbyła się konferencja „PRZEWAGA DZIĘKI WSPÓŁPRACY”. Efektywność klastrów - trendy światowe na polskim gruncie zorganizowana wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Klaster Obróbki Metali, dotycząca rozwoju klasteringu w Polsce. Natomiast trzeciego dnia tematem przewodnim było przygotowanie kadr. W ramach hasła przewodniego Ludzie - największe wyzwanie prezentowaliśmy projekty edukacyjne Zawodowcy w Gorzowie 2.0, CEZiB, i ViVA 4.0.

 

 fotogaleria