EuroSkills to międzynarodowe wydarzenie, odbywające się co dwa lata, którego głównym celem jest promowanie umiejętności zawodowych. Jest europejskim odpowiednikiem konkursu WorldSkills, którego ostatnia edycja odbyła się w październiku 2017 roku w Abu Dhabi. To zdecydowanie największe zawody tego typu. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.


EuroSkills 2018 dzieli się na sześć kluczowych sekcji: technologia komunikacji i informacji; technologia wytwarzania i inżynierii; technologia konstrukcyjna i budownictwo; transport i logistyka; usługi socjalne; sztuka kreatywna i moda. W 37 konkurencjach zawodnicy przez trzy dni będą mierzyć się pod okiem ekspertów i sędziów z 28 państw. Polska ekipa konkurowała w siedmiu branżach: gastronomii, florystyce, fryzjerstwie, mechatronice, murarstwie, ciesielstwie oraz tynkarstwie i suchej zabudowie. W konkursie brali też udział nauczyciele praktycznej nauki zawodu, którzy oceniali w takich dziedzinach, jak: architektura krajobrazu, obrabiarki CNC, technika samochodowa, technika mody oraz obsługa gości hotelowych.


Z polskiej drużyny najwyższe miejsce zdobył Maciej Pisarek, który zajął 8 miejsce wśród 24 startujących i otrzymał tytuł Best of Nation.


Skład naszej drużyny

Co nieco o konkursie Euroskills 2018...

Co nieco o miejscu, w którym odbywa się Euroskills 2018..
Nasi na otwarciu Euroskills 2018

Ceremonia zamknięcia