Wspaniały występ rozpoczynający Galę w wykonaniu Patrycji Kałużnej i konferansjerka, jak zwykle rewelacyjnej Marty Liberkowskiej. I co dalej... po prostu się działo ;) Zaczęło się, jak zwykle od przemów zaproszonych gości, a potem wręczaliśmy nagrody i wyróżnienia ....


W związku z tym, że promujmy ideę "od przedszkolaka do inżyniera", uczymy dzieci doświadczania świata, poszukiwania i eksperymentowania... Podczas Gali obejrzeliśmy nagrodzony w ramach konkursu matematyczno-przyrodniczego FRAKTALE film, w którym główna rolę grały przedszkolaki - „doświadczaki”. Następnie  wręczyliśmy nagrody zespołom, które zostały laureatami konkursu FRAKTALE. Były to zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 6. Uczniowie opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach przygotowanych w ramach konkursów - doświadczanie i przekonanie się, że chemia, biologia i fizyka wcale nie są nudne ;)


Głos na Gali zabrali również praktycy- specjaliści prowadzący zajęcia w ramach projektu Zawodowcy w Gorzowie 2.0. Przedstawicielem tej grupy zaangażowanych w realizację projektów, był Sebastian Przybylski prowadzący warsztaty - Profesjonalna fotografia, który swoja pasja "zaraża" kolejnych uczestników zajęć.


Nagrodziliśmy również wspaniałych i zaangażowanych kursantów z Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych w Gorzowie Wlkp., którzy aktywnie uczestniczyli w kursie: SPAWANIE METODĄ 135 BLACH I RUR ZE STALI FERRYTYCZNYCH SPOINAMI PACHWINOWYMI. Zajęcia realizowali specjaliści z firmy SPAW SYSTEM, natomiast upominki ufundowała firma TELEMOND HOLDIN.


Na ręce Wicedyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych oraz jednego z rodziców absolwenta Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych  zostały złożone dyplomy i nagrody dla laureatów XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych TECHNIK-ABSOLWENT. Wręczali je Pan Leszek Korban – członka zarządu Zakładu Mechanicznego Mestil Sp. z o.o., przewodniczący komisji konkursowej oraz Włodzimierz Fleischer - wiceprezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, prezes oddziału SIMP w Gorzowie Wielkopolskim. Ważne jest to, że uczniowie naszych szkół mogą liczyć na wsparcie w zmaganiach konkursowych ze strony pracodawców takich jak: Mestil, GOTECH, ZREMB i PUH TEST.


TOP INNOVATIONS W GORZOWIE - zapytanie co to takiego? to najnowsze technologie wykorzystywane przemyśle. Na II Gali Zawodowców w Gorzowie zainaugurowaliśmy pokazy nowoczesnych technologii. W tej edycji Gali osiągnięcia swojej firmy zaprezentował Pan Maciej Czerniawski z firmy Prosper oraz Panowie Piotr Rzepka i Przemysław Gumienny z firmy FESTO.


„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. To motto H. Forda stało się inspiracją do działań w ramach projektu Zawodowcy w Gorzowie konsolidujących lokalnych przedsiębiorców na rzecz szkół i kształcenia zawodowego. Podjęto decyzję o uhonorowaniu tych przedsiębiorców, którzy są zaangażowani we wspieranie kształcenia zawodowego. Powołana Kapituła, w skład której wszedł Pan Jacek Wójcicki, Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Pan Jerzy Korolewicz, Prezes Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Pan Zbigniew Rudowicz, Wiceprezes Lubuskiej Organizacji Pracodawców, w oparciu o wnioski złożone przez szkoły wyłoniła trzech kandydatów do nagrody CO - ACTION AWARD. Wyłonieni kandydaci to: AUTO KORDYL - Sławomir Kordyl, HOLDING-ZREMB Gorzów S.A. oraz PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wlkp. Kandydaci zostali uh9onorowani pamiątkowymi dyplomami. Po szczegółowej analizie wniosków laureatem nagrody CO-ACTION AWARD 2019 została PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wlkp.


A potem... występem zespołu ELEKTROGITARY rozpoczął się show - ZAWODOWY TALENT SHOW. Wystąpiło 11 drużyn z 11 zespołów szkół. występy oglądało ponad 500 uczestników Gali. Musimy przyznać, że występy były bardzo ciekawe, a ich poziom był dość wyrównany. Nad okiełznaniem żywiołu Zawodowców podczas Zawodowego Talent Show czuwała Pani Dyrygent, w której role wcieliła się Pani Barbara Leśnicka, nauczycielka z Zespołu Szkół Gastronomicznych.


Występy w ramach ZAWODOWEGO TALENT SHOW rozpoczęli przedstawiciele Zespołu Szkół nr 12 prezentując swoje umiejętności animacji zabaw, następnie uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych zaprezentowali scenkę sytuacyjną w restauracji, a uczniowie z Zespołu Szkół Ogrodniczych scenki obrazujące umiejętności niezbędne do wykonywania zawodów kształconych w ich szkole.

Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych pokazali, że znają się na spawaniu "śpiewająco", a uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych zaprezentowali "to co jest w samochodzie, a czego nie widać" czyli system alarmowy. Pokaz uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z wykorzystaniem multimediów zobrazował problemy cywilizacyjne, w tym związane z ekologią, które dzięki swoim umiejętnościom mogą rozwiązywać. Uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych przygotowali spektakularny pokaz z wykorzystaniem zdalnie sterowanego gokarta, którego działanie można było zobaczyć nie tylko przed filharmonią, a także w jej wnętrzu, na ekranie, dzięki streamingowej relacji. Zespół Szkół Ekonomicznych przedstawili pokaz umiejętności związanych z produkcją filmową, animacją i reklamą, natomiast uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego zaprezentowali pokaz fryzur i kreacji wykonanych samodzielnie. Uczniowie Zespołu Szkół Odzieżowych oraz Liceum Plastycznego postawili na niekonwencjonalny i bardzo widowiskowy sposób zaprezentowania umiejętności zawodowych kształtowanych w ich szkołach.


Po zakończeniu pokazów w ramach ZAWODOWEGO TALENT SHOW odbyło się głosowanie z wykorzystaniem platformy internetowej. Wybór był bardzo trudny, ponieważ poziom pokazów był bardzo wyrównany. Podczas weryfikowania poprawności oddanych głosów i ich podliczania, odbył się występ uczniów z Zespołu Szkół Odzieżowych - Bo jak nie my, to kto...., który uświetnił finał Gali Zawodowców w Gorzowie.


Publiczność oddając swoje głosy na trzy najlepsze zespoły zadecydowała, iż najciekawszym pokazem był pokaz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych, a trzecie Zespół Szkół Odzieżowych. Nagrody dla zwycięskich zespołów wręczali: Pani Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty, która sponsorowała puchary i upominki, Pani Małgorzata Domagała - Zastępca Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz sponsorzy nagród (rzutniki multimedialne) - Pan Jerzy Korolewicz z Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej, Pan Maciej Czerniawski - PROSPER oraz Artur Aleksiejczuk z firmy FESTO.


Galerie zdjęć można obejrzeć na naszym facebooku.