Po raz dwudziesty ósmy najlepsi młodzi specjaliści z polskich szkół samochodowych spotkali się na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, aby sprawdzić swoją wiedzę motoryzacyjną teoretyczną jak i praktyczną.

8 kwietnia 2022 r. w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych odbyły się zmagania finałowe 28 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej.

Wysoka ranga imprezy i atrakcyjne nagrody przyciągnęły na turniej 400 uczestników z 43 szkół samochodowych całej Polski.

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu reprezentowało dziesięciu uczniów z klas technikum i branżowej szkoły I stopnia.

Zmagania uczestników podzielone były na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną, do tej ostatniej zakwalifikowało się tylko dziesięcioro najlepszych zawodników pierwszego etapu.

W części teoretycznej uczeń CEZiB-u Jakub Szlingert oraz Kacper Krępulec z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie zdobyli po 35 punktów - tylko jedna sekunda dzieliła naszego ucznia od zwycięstwa!

Etap praktyczny wymagał zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce, oraz wykorzystania jej do omówienia zasad działania i analizy usterek układów mechanicznych i elektromechanicznych.

Po ogłoszeniu wyników dowiedzieliśmy się z ogromną przyjemnością, że w 2022 roku piątym najlepszym mechanikiem w Polsce został uczeń III klasy technikum Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu Jakub Szlingert.

Wielką niespodzianką było ogłoszenie wyników szkół z najwyższą liczbą zdobytych punktów. Uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu zdobyli 246 punktów, klasyfikując się tym samym na drugim miejscu w Polsce!

Od pierwszego miejsca dzielił nas tylko 1 punkt.

Na scenę 28 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej został zaproszony także Bogusław Gajak, który zajął 2 miejsce w kategorii najlepszy nauczyciel.