Już po raz czwarty Wydział Edukacji organizuje GORZOWSKIE TARGI EDUKACYJNE – SZKOŁY i PRACODAWCY. Ich organizacja jest możliwa dzięki ścisłej współpracy ze szkołami, ich partnerami, przedsiębiorcami, Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Gorzowie Wlkp. oraz Wydziałem Promocji i Informacji. Tegoroczne targi, wzorem lat ubiegłych, zostały objęte Honorowym Patronatem przez Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Targi odbędą się 14 marca 2023 roku na terenie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej 48. Stoiska targowe zostały zaplanowane w dwóch budynkach Centrum, tj. w Hali Sportowej oraz Budynku Warsztatowym. W Hali Sportowej zostaną zorganizowane stoiska dla liceów ogólnokształcących oraz szkół kształcących w zawodach usługowych, tj. Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Odzieżowych, Zespołu Szkół Ogrodniczych oraz Zespołu Szkół nr 1 WZDZ. Natomiast w Budynku Warsztatowym będą znajdować się stoiska szkół kształcących w zawodach związanych z przemysłem i technologią IT, tj. Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz gospodarza Targów – Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, które prezentować będzie zawody z branży budowlanej, mechanicznej, samochodowej i spedycyjnej.

W każdym budynku targowym obok stoisk szkół znajdować się będą stoiska pracodawców, przedstawicieli biznesu i organizacji pracodawców oraz gorzowskich uczelni i partnerów szkół.  IV Gorzowskie Targi Edukacyjne – Szkoły i Pracodawcy, to targi podczas których zwiedzający będą mieli możliwość aktywnego zwiedzania, ponieważ prezentacje zarówno szkół, jak i firm będą interaktywne. Podobnie jak w poprzednich edycjach targów, również w tym roku uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w interaktywnej grze, polegającej na wykonaniu zadań na wybranych przez siebie stanowiskach przygotowanych przez wystawców. Zadania będą miały charakter praktyczny, dzięki czemu uczestnicy gry będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje i umiejętności. Zwieńczeniem gry będzie losowanie nagród dla uczniów, które zostały ufundowane przez pracodawców i partnerów szkół.

Tegoroczne Targi będą trwać tylko jeden dzień. Godziny przedpołudniowe są zarezerwowane dla zorganizowanych grup uczniów klas ósmych gorzowskich szkół podstawowych. Po godzinie 15.00 zarezerwowano czas na swobodne zwiedzanie stoisk przez rodziców, mieszkańców, a także wszystkich spoza Gorzowa Wielkopolskiego zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół oraz możliwościami współpracy z lokalnymi zakładami pracy, zarówno podczas edukacji w szkole, jak i po jej zakończeniu. To będzie również czas na zaprezentowanie pokazów umiejętności zawodowych przygotowanych przez uczniów szkół wystawiających się na targach.

Dzięki takiej organizacji targów uczestnicy, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, będą mieli możliwość pozyskania kompletnego pakietu informacji począwszy od tego, jakie zawody są potrzebne na lokalnym rynku pracy, jakie umiejętności i predyspozycje są niezbędne, aby wykonywać dany zawód, jakie są warunki pracy oferowane przez konkretnych pracodawców oraz w której szkole można podjąć edukację w tym zakresie.

Celem IV GORZOWSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH - SZKOŁY I PRACODAWCY jest promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy, prowadzenie kampanii informacyjnej na temat działalności lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej poprzez zapoznanie ich z siecią gorzowskich szkół ponadpodstawowych i ich ofertą, z którą będą mogli się zapoznać szczegółowo podczas organizowanych dni otwartych. Rozpoczną się one 25 marca i będą trwać do 13 maja 2023 roku według poniższego harmonogramu.

HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH 2023


DATA
GODZINA
SZKOŁA
ADRES
25.03.2023 r.
9:00-12:00
VIII Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 16
Dunikowskiego 5

10:00 – 13:00II Liceum Ogólnokształcące
Przemysłowa 22
01.04.2023 r.
10:00 – 12:00
IV Liceum Ogólnokształcące
Kosynierów Gdyńskich 8

12:00 – 14:00
III Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 3
Estkowskiego 3
15.04.2023 r.
9:00 – 13:00
Zespół Szkół Ekonomicznych
30 Stycznia 29

9:00 – 12:00
Zespół Szkół Elektrycznych
Dąbrowskiego 33

9:00 – 12:00
Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
Stanisławskiego 2

11:00 – 13:00
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
Czereśniowa 4e
22.04.2023 r.
9:00 – 13:00
Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu
Warszawska 48

10:00 – 12:00
I Liceum Ogólnokształcące
Puszkina 31

10:30 – 12:00
Zespół Szkół Gastronomicznych
Okólna 35

11:00 – 14:00
Zespół Szkół Odzieżowych
Śląska 64 c
13.05.2023 r.
9:00 – 12:00
Zespół Szkół Ogrodniczych
Poznańska 23